Pontony

W tej chwili posiadamy 3 pontony raftingowe mogące pomieścić 27 osób. Pontony o wymiarach 4x2m. wyprodukowane przez polską firmę posiadają niezbędne atesty i odpowiadają światowym normom dotyczących pontonów raftingowych.

Spływy pontonowe są bardzo bezpieczne ze względu na brak przeszkód na rzece Odrze, zgodnie z normami raftingowymi Odra jest bardzo bezpiecznym akwenem do uprawiania tego rodzaju sportu. Spływy pontonowe Odrą nie mają na celu pokonywania przeszkód naturalnych, lecz mają na celu zgranie załogi znajdującej się na pontonie oraz integrację uczestników takiego spływu. Podczas spływu każdy uczestnik wyposażony jest w pagaj(wiosło) oraz kamizelkę asekuracyjną lub ratunkową. Na spływ należy zabrać ze sobą obuwie, które będzie mogło się zamoczyć, wodę, ewentualnie ręcznik i coś na przebranie (istnieje możliwość zamoczenia ubrań), krem z filtrem i czapeczkę z daszkiem.

Każdy uczestnik na czas spływu otrzymuje kamizelkę asekuracyjną lub ratunkową. Przed każdym spływem spośród uczestników wybierany jest kierownik spływu, który odpowiada za kontakt z organizatorem. Przed każdym spływem zostaną Państwo zapoznani z regulaminem spływu oraz zasadami panującymi na wodzie. W razie potrzeby może z Wami popłynąć ratownik WOPR, który będzie czuwał nad waszym bezpieczeństwem lub łódź motorowa z ratownikiem na pokładzie.

 PRZYKŁADOWA OFERTA SPŁYWÓW PONTONOWYCH

ORGANIZOWANYCH PRZEZ „ODRZAKA”- GŁOGÓW

jednodniowy: ( od 6 do 24 osób).

 Z miejscowości Wyszanów (ujście rzeki Baryczy) do Głogowa. Spływ na odcinku około 15 km. Zakończenie spływu na slipie przy ul. Topolowej (za mostem kolejowym).  Na życzenie spływ można zakończyć ogniskiem – wtedy spływ kończy się w Porcie Rzecznym przy ul. Topolowej 2 na 395 km Odry. Czas spływu około 4h. Do miejsca rozpoczęcia spływu dojeżdżacie autami, następnie po spływie odwozimy kierowców na miejsce rozpoczęcia spływu.

 Ognisko w Porcie Rzecznym Głogów

 – jednodniowy: ( od 6 do 24 osób).

Z Głogowa do Bytomia Odrzańskiego. Spływ na malowniczym odcinku Odry – tu do przepłynięcia 23 km. Spływ trwa około 5h. Spływ można zakończyć ogniskiem w zaprzyjaźnionym gospodarstwie agroturystycznym „Pod Dębem u Sowy”. Po zakończeniu spływu przewidujemy powrót pociągiem lub odwieziemy kierowców na miejsce rozpoczęcia spływu.

dwudniowy: ( od 6 do 24 osób).

Z Głogowa do Bytomia Odrzańskiego (1 dzień) i dalej do Nowej Soli (2 dzień) lub dalej.

Spływ na malowniczym odcinku Odry. Do przepłynięcia w pierwszym dniu 23km. Spływ trwa około 5h. Pierwszy dzień spływu kończymy w Bytomiu Odrzańskim w zaprzyjaźnionym gospodarstwie agroturystycznym „Pod Dębem u Sowy”. W drugim dniu spływ do Nowej Soli z postojem w Siedlisku,  gdzie można zwiedzić ruiny zamku – ok. 5 km (czas spływu ok. 1. godz.), Finał spływu w Nowej Soli po kolejnych 8 km, gdzie jedną z atrakcji może być Park Krasnala. Możliwe będzie przedłużenie spływu na Państwa prośbę. Przewidujemy powrót pociągiem z Nowej Soli. W gospodarstwie agroturystycznym mamy do dyspozycji:

  • ognisko z grillem

  • boisko do siatkówki, badmintona

  • pole namiotowe

  • salon z telewizorem i miejscem do zabawy dla dzieci

  • łazienka

  • aneks kuchenny

  • a pilnować Was będzie:

  • inne

Istnieje możliwość organizacji spływów na innych akwenach lub po prostu wynajęcie pontonów na własny spływ, jeśli macie pomysły na spływ to zapraszam do przedstawiania propozycji a my pomożemy je zrealizować

Kontakt: Krzysztof Dudzic – 516 186 655 – odrzak@outlook.com

Rezerwacja wstępna

Wczytuję kalendarz...